2

Sekator Kowadełkowy ARS VA-8Z

158,29 zł
Wysyłka w 24 godziny
Brutto

Jednoręczny sekator kowadełkowy ARS VA-8Z przeznaczony do cięcia gałązek o średnicy do 25mm. Zaprojektowany z myślą o profesjonalnym zastosowaniu.

Ilość

Winogrona

Owoce

Bonsai

Ogrodnictwo

Pielęgnowanie

Arborystyka

Architektura krajobrazu

Jednoręczny sekator kowadełkowy ARS VA-8Z do cięcia gałązek o średnicy do 25mm. Niezawodny, wytrzymały i mocny sekator VA-8Z został zaprojektowany z myślą o wymagających warunkach pracy.

Użyte podczas produkcji materiały, zaawansowana obróbka termiczna oraz nowatorskie technologie spełniają wymagające Japońskie Normy Przemysłowe (JIS).

Sekator kowadełkowy ARS VA-8Z idealnie sprawdzi się przy cięciu drzewek i krzewów owocowych, winorośli, formowaniu drzewek bonsai, w ogrodnictwie, architekturze krajobrazu oraz arborystyce.

Sekator kowadełkowy wyróżnia stalnica na przeciw ostrzu (gruby metalowy element) do której dociskane jest główne ostrze tnące. Tego typu sekator działaniem zbliżony jest bardziej do gilotyny, w przeciwieństwie do sekatorów nożycowych, których sposób cięcia odbywa się podobnie jak w klasycznych nożyczkach.
Taka konstrukcja sekatora jest niezwykle przydatna podczas przycinania twardych, zdrewniałych lub starszych pędów.
Dzięki specjalnej budowie sekatora kowadełkowego i prawidłowej technice cięcia, w pracę nie musimy wkładać tyle siły, co przy cięciu sekatorem nożycowym.

Sekator kowadełkowy


Zasada działania sekatora kowadełkowego
 Łatwe i skuteczne cięcie.


Sekator kowadełkowy ARS w przeciwieństwie do sekatorów nożycowych, wyposażony jest w jedno ostrze tnące oraz szerokie kowadełko umiejscowione symetrycznie na przeciwostrzu. Zasada działania sekatora kowadełkowego zbliżona jest do gilotyny, gdyż podczas cięcia główne ostrze dociskane jest do wspomnianego kowadełka.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekator kowadełkowy z reguły posiada węższe i lżejsze ostrze niż sekator nożycowy, dzięki czemu wymaga mniej siły, którą trzeba włożyć podczas cięcia. Doskonałe zdolności tnące wiążą się jednak z mniejszą wytrzymałością oraz odpornością ostrza na uszkodzenia. Ze względu na łatwość i skuteczność cięcia, sekatory kowadełkowe doskonale sprawdzają się przy cięciu starszych, grubszych, zdrewniałych pędów i gałązek.

Ostrze z wysokowęglowej japońskiej stali


Wysokiej jakości japońska stal wykorzystana do produkcji sekatorów, nożyc i pił ARS
 Dobrej jakości stal to podstawa dobrej krawędzi tnącej.


Prezentowany produkt wyróżnia się długo trzymającym ostrość i wyjątkowo wytrzymałym ostrzem, które zawdzięcza swoje właściwości dzięki użytej specjalnie wyselekcjonowanej japońskiej stali.


Wyjątkową twardość nadaje ostrzu stop żelaza z dużą zawartością węgla. Następnie stop ten jest poddawany specjalnemu procesowi wyżarzania, dzięki któremu ostrze zyskuję odpowiednią elastyczność.

Niespotykana jakość wykonania oraz zastosowane materiały stanowią fundament niezwykłej mocy drzemiącej w narzędziach ARS.Fluorowęglowe pokrycie chroniące przed żywicą i zabrudzeniami

Mimo wykorzystania do produkcji sekatorów ARS wysokiej jakości, wytrzymałej stali spełniającej Japońskie Normy Przemysłowe (JIS), poddanej specjalnemu procesowi obróbki termicznej, ostrza tego sekatora zostały dodatkowo pokryte szczególną powłoką fluorowęglową, zapewniającą większą wydajność cięcia oraz dodatkowo zabezpieczającą narzędzie przed uciążliwymi plamami, zabrudzeniami oraz żywicą.

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS

 Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.


Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych ARS, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.

Wygodna i ergonomiczna rączka


Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.


Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty narzędzi ARS zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści w sekatorach, nożycach i piłach ARS sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.

Miękki gumowy amortyzator wstrząsów


Amortyzatory wstrząsów w sekatorach i nożycach ARS
 Komfort i bezpieczeństwo pracy.


Zastosowany w tym modelu gumowy amortyzator, umiejscowiony na ramionach narzędzia w odpowiedniej odległości od ostrza, pochłania większość energii powstałej po wykonaniu cięcia, znacząco redukując siły oddziałujące na ręce użytkownika podczas pracy.
ARS-VA-8Z EX

Opis

Waga
235 g
Długość całkowita
205 mm
Maksymalna średnica ciętej gałęzi
25 mm

Specyficzne kody

Polecane produkty

chat Opinie o produkcie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Sekator Kowadełkowy ARS VA-8Z

158,29 zł